Tek parça örülmüş bebek yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)

2011-12-03 22:58:00
Tek parça örülmüş bebek yeleği modeli yapılışı (anlatımlı) |  görsel 1

Tek parça örülmüş bebek yeleği modeli yapılışı (anlatımlı)

 

YAPILIŞI:

Yelegimize ipimize uygun şiş numarasıyla ALTMIŞ ilmek başlayın. BEŞ sıra haroşe örgü örün. YİRMİBEŞ sıra baştan ve sondan BEŞER ilmeği haroşe , diğer ilmekleri düz örgü ile örün. BEŞ sıra haroşe, B EŞ sıra düz, BEŞ sıra haroşe örgüye devam edin. ÜÇ adetdüğme iliği açmayı unutmayın. Yaka kesiminegeldik. BEŞ ilmek haroşe, BEŞ ilmek düz, BEŞ ilmek haroşeörün.
OTUZ ilmek kesin.BEŞ ilmek haroşe , BEŞ ilmek düz, BEŞ ilmek haroşeörgü örün.  Bu şekilde YİRMİBEŞ sıra örün. Şimdi hiç kesmeden arkayı örmeye devam edeceğiz. YİRMİALTINCI. sırada ONBEŞ ilmek haroşe örüp OTUZ ilmek arttırın ve ONBEŞ ilmek daha haroşe örün.  Modelin arkası hep haroşe örülecek. OTUZDÖRT sıra haroşeörün.OTUZBEŞİNCİ sırada başta vesonda ONBEŞER ilmek arttırma yapın. OTUZDÖRT sıra  daha haroşeörüp kesim yapın. Düğme dikmeve işleme yapma işlemlerinden sonra modelimiz hazır.
Bumodel İKİ – DÖRT aylık bebekler İÇİNDİR.  Haroşe kısımlarını farklı, düz kısımlarını farklı renk bir iple de örebilirsiniz.SÜSLEMELER SONRADAN HAYAL GÜCÜNÜZE BAĞLI OLARAK DEĞİŞTİREBİLİRSİNİZ

1014
0
0
Yorum Yaz